Makine sektörü, MAKTEK Konya Fuarı’nda buluşuyor

 Dünya çapında makine sektörünün lider firmalarını ve profesyonellerini ağırlayacak MAKTEK Konya Fuarı, 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında ikinci kez ziyaretçilerine kapılarını aralıyor.
Tüyap Konya Fuarcılık’ın üstlendiği organizasyon, Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ile Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.
Ulusal ve uluslararası arenada sektörün en büyük buluşmalarından biri olarak nitelendirilen MAKTEK Konya Fuarı, yerli ve yabancı 30 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirerek bir kez daha sektörün nabzını tutacak. Cumhuriyetin 100'üncü yılında Türkiye'nin üretim üssü Konya’da, ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren 300’ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek MAKTEK Konya Fuarı’na 30 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin katılması bekleniyor.
Ziyaretçiler, 45 bin metrekarelik alana kurulan fuar alanında makine sektöründeki son teknolojileri, yenilikleri ve çözümleri keşfetme şansına sahip olacakları gibi yeni iş birlikleri ve yeni fırsatlar yakalama imkânı bulacaklar.
Sektörün liderleri buluşuyor
MAKTEK Konya Fuarı, Anadolu sanayisini güçlendirmek ve ileri teknoloji sağlayıcılarını bir araya getirmek hedefiyle Konya’da düzenleniyor. Ulusal ve uluslararası makine sektörünün Anadolu’daki en büyük buluşması olarak da nitelendirilen MAKTEK Konya Fuarı’nda, sektörün önde gelen firmaları ve sektöre yön veren profesyoneller tek çatı altında buluşacak. Kapsamı ve katılımcı profilinin genişliğiyle fark yaratan fuarda; takım tezgâhları, metal – sac işleme makineleri, tutucular-kesici takımlar, kalite kontrol-ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri sektörünün lider firmaları en son teknoloji ürün ve hizmetlerini sergileyecek.
Sektördeki başarılar sergilenecek
Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiyi makine sektörünün liderleriyle buluşturacak MAKTEK Konya Fuarı, yerli ve yabancı 30 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin lider firmalar ile iş birliği kurma noktası olmayı hedefliyor. Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, uzun bir aradan sonra tekrar gerçekleşecek olan MAKTEK Konya Fuarı’na ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılamaya hazırlandığımız bugünlerde MAKTEK Konya Fuarı'nda sizlerle bir araya gelerek, ülkemizin makine sektöründeki başarılarını kutlamaya ve geleceğe yönelik vizyonumuzu paylaşmaya hazırız. Gerek firma ve firma temsilciliği sayısı, gerekse 45 bin metrekarelik kapalı sergileme alanı ile fuarımız, Anadolu’nun en büyük makine fuarı olma özelliğini taşıyor. MAKTEK Konya, sektörün öncü firmalarıyla iş birlikleri kurmak ve ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen firmalar için yüksek bir potansiyel barındırıyor” diye konuştu.
Takım tezgahları yatırımları hızla büyümeye devam ediyor
2022 yılında Türkiye’nin takım tezgahları yatırımı %11,3 büyüyerek 1,88 milyar dolara yükseldi. Bu yükseliş 2023 yılının ilk yarısında da tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye takım tezgahları sektörü 2022 yılında; üretimde dünyada 17, Avrupa’da 8’inci, ihracatta dünyada 15, Avrupa’da 9’uncu, ithalatta dünyada 7, Avrupa’da 3’üncü, kullanımda dünyada 11, Avrupa’da 4’üncü olarak yer aldı.
Türkiye’nin gücünü arkasına alan MAKTEK Konya, makine teknolojilerinin gücünü bir kez daha kanıtlayacak. Bu eşsiz fuara siz de davetlisiniz.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN